Uppfödare sorterade i bokstavsordning

Tips!
Använd din dators sökfunktion. Tryck på Ctrl+F på ditt tangentbord.
Skriv in kennelnamnet du söker i den sökruta som kommer upp.
Då kommer du direkt till den länken.


A

Altelius Sofia, Täby
Guldnozens

Andersson Ingrid, Boda Kyrkby
Dåmigs

Andersson Jennie, Svenshögen
Dream Max

Andersson Marianne, Södra Sandby
Goldenglow

Andersson Marie, Höllviken
Golden Kings Stream

Andersson Ulla, Malungsfors
Prowess

Angrell Tina, Gällstad
Festival’s

Aspdahl Catherine, Landsbro
Gyllene Mix

Asplund Suzanne, Växjö
Be Active’s

Axelsson Maria, Grums
Reducks


B

Bengtsson Anncharlotte, Söderköping
Vassruggen

Bengtsson Margret, Bjärnum
Goldhöjdens

Bergenblad Ingrid, Skurup
Endicott

Berggren Petra, Helsingborg
Klintgårdens

Berglund Ann-Louise, Kalix-Nyborg
Akvarellen’s
E-post: akvarellens@telia.com

Berglund Christina & Jan, Arvika
Belutraces

Bergman Monica, Bålsta
High Walley’s
monica.bergman1@gmail.com

Bimer-Olofsson Marianne, Insjön
Fairfax

Björklund Helena, Göteborg
Ippikas

Björkman Susanne, Almunge
Roxanne

Blomqvist Lena, Tidan
Red Bloom

Brink-Björk Gerd, Rottne
Svedjebäckens

Brohammer Bent, S Sandby
Sandbytösens

Bäckström Leif & Katrina, Kalix
Solstrimmans

Bäckström Solveig, Vännäs
Nybykläppens
Tfn: 0702-54 28 57
E-post: solveigbackstrom@gmail.com


C

Caris Veronika, Hällingsjö
Gingsjöns

Carlin Eva, Västerås
Tornseglarens

Carlsson Annika, Landvetter
Goldjax

Carping Charlotte, Staffanstorp
Chartom

Cederlund Åsa, Harplinge
Sunny Delight

Cederqvist Marklund Barbro, Holmsund
Vattenbrynets

Claesson Ankie, Norberg
Mighty Duck’s


D

Danielsson Agneta & Bengt, Alnö
Crusade
Tfn: Agneta 0703-61 92 06, Bengt 0709-80 70 86
E-post: agda.danielsson@gmail.com eller bengt.g58@gmail.com

Danielsson Malin, Uppsala
Feodora’s

Darling Astrid, Skara
Boisendale


E

Edbom Susanne, Ljungaverk
Roselina’s

Edlund Yvonne, Gråbo
Solgränds

Eklund Johan & Ammie, Uppsala
Dragontorpets

Elander Helena, Täfteå
Morowalines

Elmegaard Klausen Birgitte, Oxie
Golden Mystery

Englund Susanne, Säffle
Whoopis

Eriksson Eva & Jan, Gråbo
Pickups

Eriksson Gun, Skärholmen
Gräsandens

Eriksson Solveig och Åsa Eriksson, Sundsbruk
Attigårdens

Eriksson Kerstin, Mönsterås
Andvingens kennel

Eriksson Marie-Louice, Vålberg
Three B’s

Eriksson Ulla, Tösse
Livsglädjens


F

Fager Tore, Linköping
Guldglimmans

Flodfält Christer & Lena, Tyresö
Sangold

Westlund Fredrik, Brunflo
Chilimix

Fryckstrand Henric, Västerås
Kennel Dewmist

Fäldt Camilla, Åkersberga
Golden Caramel


G

Gillberg Lena, Arboga
RackiRocks

Grundström Ingrid, Jämtön
Pennygirls

Gustavsson Berit & Gunnar, Norrtälje
Caxton

Gustavsson Lagerqvist Susanne, Lidköping
Goldsticks


H

Hamfelt Cilla, Almunge
Höghedens

Hansson Gudrun, Ålstorp
Sjöarnas

Hansson Mona, Olofström
Rusagårdens

Hellgren Eva-Carin, Åkersberga
Brec’s Kennel

Helmsäter Åsa, Åsvägen 61 Sörbyn, 830 43 ÅS. Tfn 063-306 16
Torntrollets

Hjälm Eva
Honey Eve’s

Hjälm Annika, Lövstabruk
Honey Queen

Hoflin Linda, Stockholm
Merytyme

Hofman Titti & Petri, Kvicksund
Goldblaze

Holmberg Madeleine, Norrtälje
GoldenOne

Holmlund Pia, Vintrosa, Örebro
Norrgårdens Gyllene

Holmqvist Linda, Söderhamn
Nakondisis

Hultén Annika, Lundsbrunn
Calandorivers

Höög/Persson Birgitta & Roul, Motala
Delawere


I


J

Jakobsson Anette, Skultuna
Delindas

Jansson Birgitta, Uppsala
Graceline’s

Johansson Anneli, Sunne
Tomthult’s

Johansson Janet & Hellström Ane, Skokloster
Mythique’s

Johansson Pia, Kil
Guldstrimmans

Johansson Veronica & Thomas, Brunskog
Wiggwill’s

Johansson Åsa, Hammerdal
Lanjelins

Johnsson Filip, Mörarp
Dainty’s

Jonsson Maria, Skärblacka
Zparklingwork

Jönsson Eva, Ödsmål
Cheer’s


K

Kagevik Nettan, Söderköping
Höstglädjens

Karlsson Eva-Marie, Orrviken
Rosatorpets Kennel
Orrviken 145, 832 49 ORRVIKEN. Tfn 063 – 400 33

Karlsson Kristina, Kolbäck
Målarkärret

Karlsson Lena, Vittsjö
Trisoblues

Karlsson Högnäs Siv, Grängesberg
Goldwork

Karman Monica, Trehörningsjö
Cinderella Lovehouse
Tfn: 0730-83 10 14
E-post: cinderellalovehouse@telia.com

Källström Anneli, Årjäng
Wynntorps


L

Larsson Ewa, Rimbo
Oxunda

Lidén Gustavsson Anita, Dannike
Sunrose

Liljeborg Ann-Louise, Helsingborg
Tingne’s

Liljegren Marie, Västerhaninge
Golden Geishas

Linde Irene, Gävle
Charmally

Lindqvist Ulla, Arvidsjaur
Gottigottas

Lindström Birgitta, Piteå
Zanpoint

Lundgren Anette, Sparsör
Officer’s

Lundqvist Ingrid, Ystad
Glenriska

Lång Johan & Lena, Habo
Goldwish


M

Myrskog Ulla, Edsbro
Tultgården

Mård-Ewander Anders, Särö
My True Friend’s

Mämmi Hjördis, Kiruna
Yellow Fellows


N

Niklasson Ann-Charlotte, Brastad
Seasymphony

Nilsson Eva-Lise, Kvänum
Bombus

Nilsson Hanna, Halmstad
Kennel Blågul

Nordin Inger-Louise, Vikmanshyttan
Donshellas

Nordin Gudrun, Kovland
Mysaks kennel

Nordin Irene, Märsta
Moonzand

Nordin Pia, Bottnaryd
Up Swing

Nortelius Catharina, Uddevalla
Guldkällan

Nyberg Helena, Björklinge
Guess


O

Ohlsson Lena, Örnsköldsvik
Spin Tail

Olofsson Aina, Sollefteå
Nipdalen

Tfn: 0703-45 73 70
E-post: olofsson.aina@gmail.com

Oskarsson Ingrid, Vänersborg
Goldcherrys


P

Persson Kerstin, Åmål
Poetry’s

Persson Li-Maria & Rudahl Åsa, Bro
Tartuff’s

Pettersson Anneli, Knivsta
Magic Ground

Pettersson Elienor, Tålebo
Guld-Fias

Pettersson Lena, Osby
Le’Pet’s

Petersson Lena, Torslanda
Kajtelas

Påsse van Reis Ingela, Askim
Fragrances


Q


R

Rindstrand Owe, Skivarp
Broadcast

Rosander Charlotte, Torna Hällestad
Camtrell

Rosengren Britt-Marie, Nyhamnsläge
Lykkefunds

Roswall Sonja, Lindesberg
Gleaming

Roth Sara, Slättåkra
Digeshults

Rudahl Åsa & Carlson Li-Maria, Bro
Tartuff’s

Runberg Madeleine, Lenhovda
Guldruschen’s

Råberg Madeleine, Fristad
Gyllene Ullens


S

Salenius Michael & Annelie, Gualöv
Gold Klitt’s

Sandberg Kati & Per, Piteå
Peruddens

Sanderberg Berit, Lidköping
Kennel Obsession

Sandlund Maria, kalix
Kapplandets

Sandström Iris, Boden
Stenlyans

Schultz Ingela, Jät
Bergalids Goldberry

Segerlund Ulla & Anders, Gällivare
Mytype

Simpson Ann, Västerås
Creamtoffees

Sjöberg Maria, Njurunda
Seamountain’s

Skoglund Eva, Markaryd
Cream of Pearl’s

Stenius Lena, Hofors
Gildas

Stenström Birgitta, Sköldinge
Gold Candy Floss

Strand Annette, Hindås
Floprym

Stridh Kerstin, Sala
Sörbäcks

Strindevall Frida, Mariestad
Fanzia

Stråhle Pernilla, Värmdö
Alwaysgoldens

Strömbom Helene, Persson Moa, Runhällen & Andersson Kerstin, Björklinge
Rossmix

Sundgren Carina, Örbyhus
Kennel Igmon

Svensson Anna, Våxtorp
Vita Hjärtans

Sörensen Annika, Dalarö
Emmergold


T

Teigen Susann, Hökerum
Bellabus

Thunfors Annika, Knivsta
Made My Way

Tunero Kai, Tomelilla
Yard Peace

Törnblom Maud, Tynningö
Respons


U

Ullatti Marie, Östra Sönnarslöv
Honeytaste


VW

Vaerlien Tezzy, Enköping
Chamorels

Wahlgren Lena, Karlstad
Goldvision

Wendt Eva, Halmstad
Grötviks

Wennmark Helena, Storvreta
Gently’s

Westerlund Kerstin, Sundsvall
Linnbird’s

Vikström Margot & Dan, Piteå
Kennel Boubigårdens

Virkkunen Pentti, Piteå
Sunmist

Wedeen Gunilla, Örbyhus
Doubleuse

Wellander Lena, Mölnlycke
A Magic Life

Wennberg Annette, Norrköping
Waterfreak’s

Westerlund Majvor, Flen
Goldmaster’s

Widebeck Lena, Hållsta
Combine

Wikner Kristina, Enskededalen
Cremecastle

Mattsson Sara, Bromma
Signorellis


Y


Z

Zetterman Riitta och Lars-Göran, Tullinge
Zeta GoldenGarden


ÅÄÖ

Åkerlind Lotta, Malmköping
Golden Friendship

Åström Torbjörn, Umeå
Umeälvdalens

Öberg Lena, Töreboda
Goldcliff

Öhnell Andersson Lotta, Åhus
Heavenly Harmony