Utställningsprogram GRK Open Show

Hämta tävlingsanmälan – inofficiell utställning » HÄR «
Till vissa utställningar kan du anmäla online. Länk finns under respektive utställning


OPEN SHOW 2018

27 januari Östergötland
Domare: Helena Hellström, kennel Heatwave

Länk till sektionens hemsida: http://ostergotland.goldenklubben.se

17 februari Västmanland
Domare: Ingela Påsse van Reis, kennel Fragrance’s (tikar) & Eva Sjölinder-Hansson (hanar)

Länk till sektionens hemsida: http://vastmanland.goldenklubben.se

24 februari Göteborg/Bohuslän
Domare: Susanne Björkman, kennel Roxanne

Länk till sektionens hemsida: http://goteborg.goldenklubben.se

24 mars Ångermanland
Domare: Tomas Ellström, kennel Yellows

Länk till sektionens hemsida: http://angermanland.goldenklubben.se

2 april Skåne/Blekinge
Domare: Anette Nygaars Sörensen, kennel Sunrunner, Danmark

Länk till sektionens hemsida: http://skane.goldenklubben.se

5 maj Halland OBS! Nytt datum och ny domare på tikar.
Domare: Owe Rindstrand, kennel Broadcast (tikar) & Lena Pettersson, kennel Le’Pet’s (hanar)

Länk till sektionens hemsida: http://halland.goldenklubben.se

13 maj Uppland
Domare: Pentti Virkkunen, kennel Sunmist (hanar) & Bengt Danielsson, kennel Crusade (tikar)

Länk till sektionens hemsida: http://uppland.goldenklubben.se

19 maj Skaraborg/Älvsborg
Domare: Annika Hjälm, kennel Honey Queen’s

Länk till sektionens hemsida: http://skaraborg.goldenklubben.se

2 juni Norrbotten
Domare: Ingrid Bergenblad, kennel Endicott

Länk till sektionens hemsida: http://norrbotten.goldenklubben.se

10 juni Dalarna/Gävleborg
Domare: Kerstin Persson, kennel Poetry’s

Länk till sektionens hemsida: http://dalarna.goldenklubben.se

16 juni Västerbotten
Domare: Bengt Källman

Länk till sektionens hemsida: http://vasterbotten.goldenklubben.se

1 juli Småland/Öland
Domare: Charlotte Carping, kennel Chartom

Länk till sektionens hemsida: http://smaland.goldenklubben.se

8 juli Värmland
Domare: Helena Hellström, kennel Heatwave

Länk till sektionens hemsida: http://wermland.goldenklubben.se

4 augusti Medelpad/Hälsingland
Domare: Malin Danielsson, kennel Feodora’s

Länk till sektionens hemsida: http://medelpad.goldenklubben.se

12 augusti GOLDENSPECIALEN
Domare: Annika Thunfors, kennel Made My Way (hanar), Lena Widebeck, kennel Combine (tikar), Ulla Hägglund, kennel Birdcherrys (valpar)

Länk till sektionens hemsida: http://vastmanland.goldenklubben.se

18 augusti Göteborg/Bohuslän
Domare: Kerstin Eklund, kennel Silkventure

Länk till sektionens hemsida: http://goteborg.goldenklubben.se

1 september Stockholm/Gotland
Domare: Bengt Källman (hanar) & Susanne Björkman, kennel Roxanne (tikar)

Länk till sektionens hemsida: http://stockholm.goldenklubben.se

23 september Skåne/Blekinge
Domare: Åsa Cederlund, kennel Sunny Delight’s

Länk till Onlineanmälan

Länk till sektionens hemsida: http://skane.goldenklubben.se

13 oktober Norrbotten
Domare: Richard Vaerlien, kennel Chamorels

Länk till Onlineanmälan

Länk till sektionens hemsida: http://www.grknorrbotten.se/

27 oktober Västmanland
Domare: Roul Persson (hanar) & Fanny Hellström, kennel Heatwave (tikar)

Länk till sektionens hemsida: http://vastmanland.goldenklubben.se

10 november Skaraborg/Älvsborg
Domare: Willy Rosenqvist, kennel Goldenlines

Länk till sektionens hemsida: http://skaraborg.goldenklubben.se

1 december Halland OBS! Ny domare på tikar.
Domare: Charlotte Carping, kennel Chartom (hanar) & Maria Sjöberg, kennel Seamountain’s (tikar)

Länk till sektionens hemsida: http://halland.goldenklubben.se

2 december Uppland
Domare: Kristina Wikner, kennel Cremecastle (hanar) & Maria Sandlund, kennel Kapplandets (tikar)

Länk till sektionens hemsida: http://uppland.goldenklubben.se