Utställningsprogram GRK 2022

Hämta tävlingsanmälan – inofficiell utställning » HÄR «
Till vissa utställningar kan du anmäla online. Länk finns under respektive utställning

När du anmäler dig till något av GRK:s arrangemang är anmälan bindande.
Läs även vår policy gällande återbetalningar m.m.
Klicka » HÄR « för att läsa policyn
Välkommen med din anmälan!

På grund av Covid-19 kan Open Shows ställas in eller flyttas fram. Listan uppdateras löpande under året.

OPEN SHOW 2022

***** INSTÄLLD *****

26 februari Västmanland
Domare: Hanar – Lena Pettersson, Le’ Pet’s & Tikar – Marie Ullatti, Honeytaste

Länk till sektionens hemsida: https://www.vastmanland.goldenklubben.se/


27 februari Ångermanland

Domare: Åsa Cederlund, Sunny Delight’s

Länk till sektionens hemsida: https://www.angermanland-goldenklubben.se/

18 april Skåne/Blekinge
Domare: Simone Storgaard Jensen

Länk till sektionens hemsida: https://www.skane.goldenklubben.se/

***** INSTÄLLD *****

1 maj Göteborg/Bohuslän
Domare: Richard Vaerlien, Chamorels

Länk till sektionens hemsida: http://www.http://goteborg.goldenklubben.se/

***** INSTÄLLD *****

7 maj Halland
Domare: Lena Pettersson. Le’ Pet’s

Länk till sektionens hemsida: https://www.goldenklubbenhalland.se/

14 maj Skaraborg/Älvsborg
Domare: Roul Persson, Delawere

Länk till sektionens hemsida: https://www.goldenskaraborg.se/

***** Anmäl ONLINE *****

14 maj Uppland
Domare: Helena Hellström, Heatwave

Länk till sektionens hemsida: http://grkuppland.123minsida.se/

18 juni Västerbotten
Domare: Richard Vaerlien, Chamorels

Länk till sektionens hemsida: http://vasterbotten.goldenklubben.se/

***** Anmäl ONLINE *****

19 juni Dalarna/S Gävleborg
Domare: Annika Andersson, Catchword

Länk till sektionens hemsida: http://dalarna.goldenklubben.se/

***** Anmäl ONLINE *****

3 juli Småland/Öland
Domare: Ilse Van Nunen

Länk till sektionens hemsida: https://smalandgoldenklubben.se

9 juli Norrbotten
Domare: Susanne Björkman, Roxanne

Länk till sektionens hemsida: http://www.grknorrbotten.se/

***** Anmäl ONLINE *****

10 juli Värmland
Domare: Malin Danielsson, Feodora’s

Länk till sektionens hemsida: https://www.wermland.goldenklubben.se/

***** Anmäl ONLINE *****

6 augusti CLUB SHOW , Medelpad/Hälsningland
Domare: Lena Hägglund

Länk till sektionens hemsida: http://goldenklubben.se/klubbens-verksamhet/utstallning/om-club-show/kommande-club-show/

14 augusti Goldenspecialen
Domare: Hanar – Ingela Påsse van Reis, Fragrance’s & Tikar – Maria Sjöberg, Seamountain’s

Länk till Goldenspecialens sida:http://goldenklubben.se/kommande-goldenspecial/

28 augusti Göteborg/Bohuslän
Domare: Lena Widebeck, Combine

Länk till sektionens hemsida: http://www.http://goteborg.goldenklubben.se/

28 augusti Jämtland/Härjedalen
Domare: Malin Danielsson, Feodora’s

Länk till sektionens hemsida: https://www.jamtlandgolden.hundpoolen.se/>

4 september Stockholm/Gotland
Domare: Hanar – Kerstin Persson, Poetry’s & Tikar – Ingrid Lundkvist, Glenriska’s

Länk till sektionens hemsida: https://www.grksthlm.com/

11 september Skåne/Blekinge
Domare: Roul Persson, Delawere

Länk till sektionens hemsida: https://www.skane.goldenklubben.se/

22 oktober Norrbotten
Domare: Ingrid Bergenblad, Endicott

Länk till sektionens hemsida: http://www.grknorrbotten.se/

22 oktober Västmanland
Domare: Hanar – Caroline Darling, Boisendale– hanar & Tikar – Charlotte Carping, Chartom

Länk till sektionens hemsida: https://www.vastmanland.goldenklubben.se/

5 november Skaraborg/Älvsborg
Domare: Lena Flodfält, Sangold

Länk till sektionens hemsida: https://www.goldenskaraborg.se/

26 november Halland
Domare: Marie Ullatti, Honeytaste

Länk till sektionens hemsida: https://www.goldenklubbenhalland.se/

27 november Uppland
Domare: Hanar – Åsa Cederlund, Sunnt Delight’s & Tikar – Sandra Malmborg, Velvetdale’s

Länk till sektionens hemsida: http://grkuppland.123minsida.se/