Utställningsprogram GRK 2019

Hämta tävlingsanmälan – inofficiell utställning » HÄR «
Till vissa utställningar kan du anmäla online. Länk finns under respektive utställning

När du anmäler dig till något av GRK:s arrangemang är anmälan bindande.
Läs även vår policy gällande återbetalningar m.m.
Klicka » HÄR « för att läsa policyn
Välkommen med din anmälan!

OPEN SHOW 2019

27 januari Östergötland
Domare: Ulrika Zetterfeldt, kennel Silversign

Länk till ONLINEANMÄLAN

Länk till sektionens hemsida: http://ostergotland.goldenklubben.se

23 februari Västmanland
Domare: Kerstin Persson, kennel Poetyr’s (hanar) & Richard Vaerlien, kennel Chamorels (tikar)

Länk till sektionens hemsida: http://vastmanland.goldenklubben.se

24 februari Göteborg/Bohuslän
Domare: Malin Danielsson, kennel Feodora’s

Länk till sektionens hemsida: http://goteborg.goldenklubben.se

16 mars Ångermanland
Domare: Ingela Påsse van Reis, kennel Fragrance’s

Länk till sektionens hemsida: http://angermanland.goldenklubben.se

22 april Skåne/Blekinge
Domare: Rikke Andersen, kennel Golden Supreme (Danmark)

Länk till sektionens hemsida: http://skane.goldenklubben.se

4 maj Halland
Domare: Åsa Cederlund, kennel Sunny Delight’s

Länk till sektionens hemsida: http://halland.goldenklubben.se

11 maj Skaraborg/Älvsborg
Domare: Lena Ohlsson, kennel Spin Tail’s

Länk till sektionens hemsida: http://skaraborg.goldenklubben.se

18 maj Uppland
Domare: Kerstin Eklund, kennel Silkventure

Länk till sektionens hemsida: http://uppland.goldenklubben.se

16 juni Dalarna/Gävleborg
Domare: Annika Thunfors, kennel Made My Way

Länk till sektionens hemsida: http://dalarna.goldenklubben.se

30 juni Småland/Öland
Domare: Ingrid Bergenblad, kennel Endicott

Länk till sektionens hemsida: http://smaland.goldenklubben.se

7 juli CLUB SHOW, SUNNE
Domare: Filip Johnsson, kennel Dainty’s (hanar) & Tina Angrell, kennel Festival’s (tikar)

Länk till Club Show: Club Show 2019

3 augusti Norrbotten
Domare: Kristina Wikner, kennel Cremecastle

Länk till sektionens hemsida: http://norrbotten.goldenklubben.se

18 augusti GOLDENSPECIALEN, GÅLÖ
Domare: Annika Andersson, kennel Catchword (hanar) & Bengt Danielsson, kennel Crusade (tikar)

Länk till Goldenspecialen: Goldenspecialen 2019

24 augusti Göteborg/Bohuslän
Domare: Caroline Darling, kennel Boisendale

Länk till sektionens hemsida: http://goteborg.goldenklubben.se

25 augusti Jämtland/Härjedalen
Domare: Susanne Björkman, kennel Roxanne

Länk till sektionens hemsida: http://jamtland.goldenklubben.se

1 september Medelpad/Hälsingland
Domare: Richard Vaerlien, kennel Chamorelse

Länk till sektionens hemsida: http://medelpad.goldenklubben.se

7 september Stockholm/Gotland
Domare: Malin Danielsson, kennel Feodora’s (hanar) & Maria Sandlund, kennel Kapplandet (tikar)

Länk till sektionens hemsida: http://stockholm.goldenklubben.se

21 september Skåne/Blekinge
Domare: Ingela Påsse van Reis, kennel Fragrance’s

Länk till sektionens hemsida: http://skane.goldenklubben.se

26 oktober Västmanland
Domare: Solveig Eriksson, kennel Attigården (hanar) & Bengt Källman, kennel Cassmick (tikar)

Länk till sektionens hemsida: http://vastmanland.goldenklubben.se

e november Skaraborg/Älvsborg
Domare: Fanny Hellström de Wolfe, kennel Heatwave

Länk till sektionens hemsida: http://skaraborg.goldenklubben.se

30 november Halland
Domare: Ingrid Bergenblad, kennel Endicott

Länk till sektionens hemsida: http://halland.goldenklubben.se

1 december Uppland
Domare: Lena Ohlsson, kennel Spin Tail’s (hanar) & Kerstin Persson, kennel Poetry’s (tikar)

Länk till sektionens hemsida: http://uppland.goldenklubben.se