Utställningsprogram GRK 2021

Hämta tävlingsanmälan – inofficiell utställning » HÄR «
Till vissa utställningar kan du anmäla online. Länk finns under respektive utställning

När du anmäler dig till något av GRK:s arrangemang är anmälan bindande.
Läs även vår policy gällande återbetalningar m.m.
Klicka » HÄR « för att läsa policyn
Välkommen med din anmälan!

OPEN SHOW 2021

På grund av Covid-19 tvingas flera Open Shows ställas in eller flyttas fram. Listan uppdateras löpande under året.

19 juni Västerbotten
Domare: Richard Vaerlien, Chamorels

Länk till sektionens hemsida: http://vasterbotten.goldenklubben.se/

27 juni Småland/Öland
Domare: Roul Persson, Delawere

Länk till sektionens hemsida: https://smalandgoldenklubben.se/

11 juli Värmland
Domare: Malin Danielsson, Feodora’s

Länk till sektionens hemsida: http://www.wermland.goldenklubben.se/

15 augusti Goldenspecialen
Domare: Owe Rindstrand, Broadcast – hanar och Kerstin Eklund, Silkventure – tikar

Länk till goldenspecialens sida: http://goldenklubben.se/kommande-goldenspecial/

22 augusti Göteborg/Bohuslän
Domare: Lena Widebeck, Combine

Länk till sektionens hemsida: http://goteborg.goldenklubben.se/

29 augusti Jämtland/Härjedalen
Domare: Vakant

Länk till sektionens hemsida: http://www.jamtlandgolden.hundpoolen.se/

4 september Dalarna/ S Gävleborg
Domare: Christer Flodfält, Sangold

Länk till sektionens hemsida: http://dalarna.goldenklubben.se/

4 september Ångermanland
Domare: Bengt Danielsson, Crusade

Länk till sektionens hemsida: http://www.angermanland-goldenklubben.se/

5 september Stockholm/Gotland
Domare: Per Aschan, Twinkle

Länk till sektionens hemsida: http://www.stockholm.goldenklubben.se/

11 september CLUB SHOW
Domare: Susanna Zubair, England – hanar och Viveca Lahokoski, Finland – tikar

Länk till Club Shows sida: http://goldenklubben.se/klubbens-verksamhet/utstallning/om-club-show/kommande-club-show/

12 september Skåne/Blekinge
Domare: Fanny Hellström de Wolfe, Heatwave

Länk till sektionens hemsida: http://www.skane.goldenklubben.se/

16 oktober Västmanland
Domare: Leif Bäckström, kennel Solstrimmans – hanar och Tommy Zetterman, kennel Samron’s – tikar

Länk till sektionens hemsida: http:// http://vastmanland.goldenklubben.se/

6 november Skaraborg/Älvsborg
Domare: Ing-Marie Röstlund, Goldteam

Länk till sektionens hemsida: http://www.goldenskaraborg.se/

27 november Halland
Domare: Ingrid Lundkvist, Glenriska

Länk till sektionens hemsida: http://www.goldenklubbenhalland.se/