Kennelnamn sorterade i bokstavsordning

Tips!
Använd din dators sökfunktion. Tryck på Ctrl+F på ditt tangentbord.
Skriv in kennelnamnet du söker i den sökruta som kommer upp.
Då kommer du direkt till den länken.


A

A Magic Life
Lena Wellander, Forshaga

Akvarellens
Berglund Ann-Louise, Kalix-Nyborg

Almost Heaven’s
Nielson Nicole & Monika, Götene

Andvingens kennel
Eriksson Kerstin, Mönsterås

Attigårdens
Eriksson Solveig, Sundsbruk


B

Be Active’s
Asplund Suzanne, Växjö

Bellabus
Teigen Susann, Hökerum

Belutraces
Berglund Christina & Jan, Arvika

Bergalids Goldberry
Schultz Ingela, Jät

Birdcherry
Hägglund Ulla, Alunda

Birdie Nam Nam
Johansson Anki, Ingatorp

Blå Rosen’s
Olsson Ann-Britt, Örkelljunga

Kennel Blågul
Nilsson Hanna, Halmstad

Boisendale
Apell Caroline, Skara

Bombus
Nilsson Eva-Lise, Kvänum

Kennel Boubigårdens
Vikström Margot & Dan, Piteå

Brec’s Kennel
Hellgren Eva-Carin, Åkersberga

Broadcast
Rindstrand Owe, Skivarp

Kennel Bråtaledet
Duvert Susanne, Tibro

Bältgårdens
Bälter Mats, Gimo


C

Camiveras
Wigertson Carina, Herrljunga

Camtrell
Rosander Charlotte, Torna Hällestad

Catchword
Andersson Annika & Bengt, Skara

Caxton
Gustavsson Berit & Gunnar, Norrtälje

Chamorels
Vaerlien Tezzy, Enköping

Charmally
Linde Irene, Gävle

Chartom
Carping Charlotte, Staffanstorp

Cheer’s
Jönsson Eva, Ödsmål

Chilimix
Stefan Fransson, Brunflo

Cinderells Lovehouse
Carman Monica, Trehörningsjö

Colgolds
Inger Maxe, Sparreholm

Combine
Widebeck Lena, Hållsta

Cream of Pearl’s
Skoglund Eva, Markaryd

Cremecastle
Wikner Kristina, Enskededalen

Creamtoffees
Simpson Ann, Västerås

Creme Crackers
Eva Olausson, Alingsås


D

Dainty’s
Johnsson Filip, Mörarp

Dazzle Dolls
Lindblad Bodil, Helsingborg

Delawere
Höög/Persson Birgitta & Roul, Motala

Delindas
Jakobsson Anette, Skultuna

Demorney’s
Nyström Jeanette, Njurunda

Kennel Dewmist
Fryckstrand Henric, Västerås

Donshellas
Nordin Inger-Louise, Vikmanshyttan

Donnyrose
Eriksson Ingegerd, Västerås

Doubleuse
Wedeen Gunilla, Örbyhus

Dåmigs
Andersson Ingrid, Boda Kyrkby


E

Emmergold
Sörensen Annika, Dalarö

Endicott
Bergenblad Ingrid, Skurup


F

Fairfax
Bimer-Olofsson Marianne, Insjön

Falleur’s
Ljung Lise-Lotte, Värmlands Nysäter

Fanzia
Strindevall Frida, Mariestad

Feodora’s
Danielsson Malin, Uppsala

Festival’s
Angrell Tina, Gällstad

Floprym
Strand Annette, Hindås

Funny Team’s
Soli Westby, Älvkarleby

Fragrances
Påsse van Reis Ingela, Askim

Futures
Thidé Christina, Borlänge


G

Gildas
Stenius Lena, Hofors

Gingsjöns
Caris Veronika, Hällingsjö

Gleaming
Sonja Roswall, Lindesberg

Glenriska
Lundqvist Ingrid, Ystad

Gold Candy Floss
Stenström Birgitta, Sköldinge

Gold Klitt’s
Salenius Michael & Annelie, Gualöv

Goldblaze
Hofman Titti & Petri, Kvicksund

Goldblossoms
Andersson Lotta, Vimmerby

Goldcherrys
Oskarsson Ingrid, Vänersborg

Goldcliff
Öberg Lena, Töreboda

Golden Caramel
Fäldt Camilla, Åkersberga

 Golden Friendship
Åkerlind Lotta & Rebecka, Malmköping

Golden Geishas
Liljegren Marie, Västerhaninge

Golden Kings Stream
Andersson Marie, Höllviken

Golden Moonstone’s
Hansen Lotta, Laholm

Golden Mystery
Klausen Per Ravn & Elmegaard Klausen Birgitte, Oxie

Goldenglow
Andersson Marianne, Södra Sandby

Goldenlines
Rosenqvist Gunilla & Willy, Vallentuna

GoldenOne
Holmberg Madeleine, Norrtälje

Goldentassen’s
Zethraeus Susanne, Sollentuna

Goldfashion
Nilsson Eivor, Önnestad

Goldhunter’s
Börjesson Maritha, Töreboda

Goldmaster’s
Westerlund Majvor, Flen

Goldsky’s
Ingrid Färeborg, Vallentuna

Goldsparkles
Säfström Ann-Charlotte, Umeå

Goldstep
Lundblad Anna-Lena, Kattarp

Goldsticks
Gustavsson Lagerqvist Susanne, Lidköping

Goldvision
Wahlgren Lena, Karlstad

Goldwish
Lång Johan & Lena, Habo

Goldwork
Karlsson Högnäs Siv, Grängesberg

Good Catch
Sahl-Kadar Annika/Kadar Kaj, Tyresö

Gottigottas
Lindqvist Ulla, Arvidsjaur

Graceline’s
Jansson Birgitta, Uppsala

Grain of Gold’s
Malmgren Birgitta, Lövestad

Greensticks
Grönqvist Helen, Onsala

Gräsandens
Eriksson Gun, Skärholmen

Grötviks
Wendt Eva, Halmstad

Guess
Nyberg Helena, Björklinge

Guld-Fias
Elienor Petersson, Tålebo

Guldglimmans
Grip Fager Annica, Linköping

Guldkullens
Edvinsson Marlene, Rävlanda

Guldruschen’s
Runberg Madeleine, Lenhovda

Guldskeden’s
Rosander Katrin, Åseda

Guldstrimmans
Johansson Pia, Kil

Guldåkras
Andersson Ann-Charlott, Årsunda

Gyllene Mix
Aspdahl Catherine, Landsbro


H

Heavenly Harmony
Öhnell Andersson Lotta, Åhus

High Coast
Arnmark Ingrid & Stig, Domsjö

Honey Eve’s
Hjälm Eva

Honey Queen
Hjälm Annika, Lövstabruk

Honeytaste
Ullatti Marie, Östra Sönnarslöv

Hypagårdens
Erdman Camilla, Högsby

Höghedens
Hamfelt Cilla, Almunge

Höstglädjens
Kagevik Nettan, Söderköping


I

Kennel Igmon
Sundgren Carina, Örbyhus

Ippikas
Björklund Helena, Göteborg

Izy Catch
Ahlström Elisabeth, Hult


J


K

Kajtelas
Petersson Lena, Torslanda

Kapplandets
Sandlund Maria, Kalix

Kolbäckens
Asp Gunela & Säwe Lennart, Kolbäck


L

Lanjelins
Johansson Åsa, Hammerdal

Le’Pet’s
Pettersson Lena, Osby

Linnbird’s
Westerlund Kerstin, Sundsvall

Lintorpets
Sjöholm Anette, Djurhamn

Lisabackens
Hedström Marit, Delsbo

Livsglädjens
Eriksson Ulla, Tösse

Lykkefunds
Rosengren Britt-Marie, Nyhemsläge

Lyrics
Jansson Ulrika, Tierp


M

Made My Way
Thunfors Annika, Knivsta

Magic Ground
Pettersson Anneli, Knivsta

Manfuls
Hammarström Christina, Åkers Styckebruk

Marboängens
Sköld Gun, Skene

Mighty Duck’s
Claesson Ankie, Norberg

Mints
Fahringer-Thorsén Margareta, Drottningholm

Moonzand
Nordin Irene, Märsta

Morowoalines
Elander Helena, Täfteå

Mysaks kennel
Nordin Gudrun, Kovland

My True Friend’s
Mård-Ewander Anders, Särö

Mythique’s
Johansson Janet & Hellström Ane, Skokloster

Mytype
Ulla & Anders Segerlund, Gällivare

Målarkärret
Karlsson Kristina, Kolbäck


N

Nakondisis
Holmqvist Linda, Söderhamn

NenniQus
Borgquist Gunvor, Gimo

Nipdalen
Olofsson Aina, Sollefteå

Norrgårdens Gyllene
Holmlund Pia, Vintrosa, Örebro


O

Kennel Obsession
Sanderberg Berit, Lidköping

Officer’s
Lundgren Anette, Sparsör

Owlet’s
Matsson Kristina, Malung

Oxunda
Larsson Ewa, Rimbo


P

Pennygirls
Grundström Ingrid, Jämtön

Peruddens
Kati & Per Sandberg, Piteå

Pickups
Eriksson Eva & Jan, Gråbo

Poetry’s
Persson Kerstin, Åmål

Prowess
Andersson Ulla, Malungsfors


Q


R

RackiRocks
Maltesson Eva, Arboga

Red Bloom
Blomqvist Lena, Tidan

Reducks
Axelsson Maria, Grums

Respons
Törnblom Maud, Tynningö

Ringmaster
Jakobsson Stefan, Färgelanda

Rosatorpets Kennel
Eva- Marie Karlsson, Orrviken 145, 832 49 ORRVIKEN. Tfn 063 – 400 33

Roselina’s
Susanne Almgren, Erikslund

Roxanne
Björkman Susanne, Almunge

Rusagårdens
Hansson Mona, Olofström


S

Sandbytösens
Brohammer Bent, S Sandby

Sangold
Flodfält Christer & Lena, Tyresö

Seamountain’s
Sjöberg Maria, Njurunda

Seasymphony
Nilsson Ann-Charlotte, Brastad

Signorellis
Wikstrand Sara, Bromma

Silveric
Andersson Margot, Salbohed

Simbas
Hofgren Elisabeth, Herräng

Snowjar’s
Linde Charlotte, Österhaninge

Solstrimmans
Bäckström Leif & Katrina, Kalix

Stenlyans
Sandström Iris, Boden

Stjärnglimtens
Pettersson Maria, Ånimskog

Sunmist
Virkkunen Pentti, Piteå

Sunrose
Lidén Gustavsson Anita, Dannike

Sunny Delight
Cederlund Åsa, Harplinge

Svedjebäckens
Brink-Björk Gerd, Rottne

Sörbäcks
Stridh Kerstin, Sala


T

Tartuff’s
Persson Li-Maria & Rudahl Åsa, Bro

Three B’s
Eriksson Marie-Louice, Vålberg

Tingne’s
Liljeborg Ann-Louise, Helsingborg

Tobygårdens
Dahlberg Ingrid, Sparreholm

Tomthult’s
Johansson Anneli, Sunne

Topcream’s
Byberg Angelica, Säffle

Tornseglarens
Carlin Eva, Västerås

Torntrollets
Helmsäter Åsa, Åsvägen 61 Sörbyn, 830 43 ÅS. Tfn 063-306 16

Trisoblues
Karlsson Lena, Vittsjö

Trollmånen
Jansson Elisabeth, Väse

Tultgården
Myrskog Ulla, Edsbro


U

Union-Dream’s
Mikkila Eija, Skövde

Up Swing
Nordin Pia, Bottnaryd


V

Vanillacreame
Ljungqvist marie, Åkersberga

Vassruggens
Frisk Ulla, Sunne

Vattenbrynets
Cederqvist Marklund Barbro, Holmsund

Vilsans
Sköld Karin & Karlsson Peo, Luleå

Vindögats Kennel
Runesdotter Sara, Enköping

Vita Hjärtans
Svensson Anna, Våxtorp


W

Waterfreak’s
Wennberg Annette, Norrköping

Whoopis
Englund Susanne, Säffle

Wiggwill’s
Johansson Veronica & Thomas, Brunskog

Woodandwater
Sjöholm Lena, Ramnäs

Wynntorps
Källström Anneli, Årjäng


Y

Yard Peace
Tunero Kai, Tomelilla

Yellows
Ellström Irene & Tomas, Järfälla


Z

Zorwinns
Stiernström Barbro, Timrå


ÅÄÖ

Össbyligan
Ohlsson Monica, Finspång